Policisté Územního odboru policie v Mělníku se podílejí již na páté sociálně preventivní výstavě v Regionálním muzeu Mělník, která vznikla ve spolupráci s Programem prevence kriminality města Mělník, Městskou policií Mělník a právě s Policií ČR v Mělníku. Výstava se zabývá tématem drog.

Ke shlédnutí jsou exponáty zapůjčené z Muzea Policie ČR a Národní protidrogové centrály, odkud pocházejí i profesionálně zpracované texty upozorňující na rizika spojená s drogovými závislostmi, metody boje s drogovou kriminalitou, statistiky a prevenci. Součástí expozice je ukázka „varny“, improvizovaný hřbitov, exponáty ukazující užívání omamných látek v historii a regionální statistiky.

K výstavě budou probíhat projekty pro studenty 2. stupně základních a středních škol vedené lektory z řad policie a programu Prevence kriminality města Mělníka. Mimo odborné projekty si návštěvníci mohou vyzkoušet speciální brýle, které simulují vidění na tvrdých drogách, marihuaně či při různém množství alkoholu v krvi. Výstava je doplněna plakáty s protidrogovou tématikou.

Výstava Bílá temnota. Drogy. Cesta tam a zpět bude v Regionálním muzeu Mělník k vidění do 30. 10. 2016.

5541cs_1_big

Zdroj: Policie ČR