Ilustrační foto

Kriminálníka policisté vypátrali schovaného mezi zaparkovanými vozidly. Informuje por. Andrea Cejnková.

Na návrat z večírku bude asi dlouho vzpomínat pětadvacetiletá žena z Brna. V sobotu 18. února po půlnoci se vracela domů, když ji při odemykaní vstupních dveří panelového domu v Líšni zezadu nečekaně napadl neznámý muž.

Dívku natlačil do chodby, chytil ji pod krkem a chtěl cigaretu. S tímto požadavkem neuspěl a tak ženu prohledal a z kabelky ji odcizil peněženku s doklady a asi čtyřmi stovkami, pak utekl.

Napadená ihned kontaktovala policii přes tísňovou linku. Na místo dorazili policisté z Oddělení hlídkové služby, pustili se do pátrací akce a byli úspěšní. Muže našli schovaného mezi zaparkovanými vozidly. Služební pes následně vypátral i odcizenou peněženku, kterou pachatel odhodil pod jedno z vozidel.

Jedná se o šedesátiletého muže, který má již obdobnou trestní minulost. Loni byl propuštěn z vězení, kde strávil sedm let za loupež. Podle jeho verze se s dívkou seznámil na zastávce, kde ji požádal o připálení cigarety a poté ji doprovodil domů. Měli si dát pusu a objímat se, když žena odmítala další kontakt, vytáhl jí nepozorovaně peněženku s dvanácti korunami z pootevřené kabelky a odešel. Podezřelý je nyní ve vazební věznici a za loupež mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

 

Zdroj: PČR