Po ukončení pracovního poměru si tajně ponechal klíče od sídla svého zaměstnavatele. V noci se tam vrátil a z místa si odnesl dvě platební karty, jejichž prostřednictvím pak dvanáctkrát nakoupil. O případu informuje por. Ing. Hana Štefflová.

Nést následky svého protiprávního jednání bude muset 40letý muž z Plzně, který si nyní vyslechl obvinění ze spáchání přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Těch se dopustil v noci ze dne 17. na 18. prosince loňského roku. Pomocí klíčů od vstupních dveří do administrativní budovy a skladu svého bývalého zaměstnavatele, které si po ukončení pracovního poměru tajně ponechal, vnikl do předmětného objektu a ze skladu odcizil dvě platební karty.

Hned následujícího dne navštívil šest různých prodejen na území Plzně a prostřednictvím jedné z nich nakoupil šperky, oděvy, obuv, drogerii, ale i potraviny za čtyři tisíce čtyři sta korun. Z téže karty se pak pokusil učinit výběr finanční hotovosti ve výši dva tisíce korun a zaplatit elektroniku za dalších 756 korun, což se mu však z důvodu zablokování karty již nepodařilo.

Ještě téhož dne však prostřednictvím druhého odcizeného platebního prostředku celkem třikrát na různých čerpacích stanicích v Plzni nakoupil pohonné hmoty za bezmála šest a půl tisíce korun.

Plzeňští policisté se ihned po oznámení tohoto protiprávního jednání začali případem zabývat a po téměř půl roce odhalili pachatele. Tomu nyní v případě, že bude pro shora popsané skutky pravomocně odsouzen, hrozí až dvouleté vězení.

Zdroj: Policie ČR