V měsíci březnu v Českých Velenicích, ve společném bytě, po předchozí slovní rozepři podezřelý muž (r.1986) měl fyzicky napadnout družku. O případu informuje por. Mgr. Bc. Hana Millerová, jh.pis@pcr.cz

Ženu měl dvěma údery pěstí udeřit do temene hlavy a dále měl poškozenou kopnout nohou do zad. Při tomto podezřelý měl křičet na družku že jí zabije. U poškozené jednání druha vzbudilo důvodnou obavu o její život a zdraví. Zranění si vyžádalo lékařské ošetření a převoz RZS do nemocnice v Č.Budějovicích, avšak bez hospitalizace, neboť poškozená podepsala revers. Podezřelý svým jednáním rovněž rušil noční klid ostatních nájemníků v domě.

Policisté ze Suchdola nad Lužnicí  trestnou činnost podezřelého muže precizně zadokumentovali. Svým jednáním se měl dopustit hned dvou trestných činů a to přečinu úmyslné ublížení na zdraví ve stádiu pokusu  a přečinu nebezpečné vyhrožování.

Dne 22. dubna muži zákona trestní věc v souladu se zákonem odložili, neboť trestní stíhání je nepřípustné, neboť je podmíněno souhlasem poškozené a tento souhlas policistům nebyl dán. Podezřelý muž trestně stíhán nebude.

Policie ČR