Ilustrační foto

Obvinění z trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody si v předešlých dnech vyslechl teprve šestnáctiletý chlapec z Kroměříže. O případu informuje por. Mgr. Simona Kyšnerová.

Obviněný trestnou činnost páchal společně s dalšími dvěma hochy ve věku čtrnáct a patnáct let. Během tří měsíců se vloupali do jedenácti objektů, a to převážně ve městě Kroměříž. Pouze dva skutky spáchali v nedalekých obcích. Krást chodili v různém složení. Minimálně ve dvou členech, nejčastěji však ve třech.

Jejich terčem se stávali především prodejny s občerstvením, bary, hostince a ubytovací zařízení. Odtud si odnášeli cigarety, alkohol, cukrovinky, elektroniku, peníze a další věci. Majitelům způsobili škodu bezmála sedmdesát tisíc korun. Obviněný navíc postříkal sprejem fasádu domu v Kroměříži. Škoda byla vyčíslena na deset tisíc korun.

Kriminalisté se všemi skutky intenzívně zabývali a shromažďovali důkazy. Krátce po spáchání posledního vloupání se jim mladé pachatele podařilo dopadnout. Vzhledem k tomu, že obviněný ještě nedovršil osmnácti let, hrozí mu za spáchanou trestnou činnost poloviční sazba. V tomto případě až dva a půl roku vězení. Kriminalisté ale na případu stále pracují. Trestu tak neunikne ani patnáctiletý spolupachatel. Nejmladší z trojlístku zlodějů není prozatím trestně odpovědný. Také jeho však čeká soudní jednání.

Zdroj: Policie ČR