Logo Policie ČR

Policisté z cizinecké policie KŘP Khk zadrželi tento týden na Rychnovsku čtyři cizí státní příslušníky. Jednalo se o tři ženy ve věku 42, 48 a 49 let a jednoho 49 letého muže. Informuje por. Mgr. Lenka Burýšková.

Pozornosti policie nejprve neunikla dvojice žen (42 a 50 let) v Dobrušce, kde pracovníci odboru cizinecké policie prováděli začátkem týdne pobytovou kontrolu na jednom ubytovacím zařízení. Cizinky se totiž prokázaly podezřelými doklady, u kterých se záhy potvrdilo, že se jedná o padělky.

Protože muži zákona zjistili, že s těmito ženami přicestovali v polovině ledna pravděpodobně do České republiky i další podezřelí cizinci, rozhodli se tuto skutečnost prověřit. I když se tyto osoby na místě nenacházely, netrvalo dlouho a policisté na základě získaného popisu a zejména operativní znalosti podezřelou dvojici ještě téhož dne (cca během tří hodin) vypátrali v cca deset kilometrů vzdálené Solnici.

Podezření policistů se tak potvrdilo, neboť kontrolovaný 49 letý muž a o rok mladší žena se rovněž prokázali padělanými doklady. Všichni cizinci tak skončili na policii, kde si vyslechli ve zkráceném přípravném řízení sdělení podezření z padělání a pozměnění veřejné listiny, za což jim hrozí trest odnětí svobody až na 3 léta.

Zdroj: PČR