Ilustrační foto

Policisté z Obvodního oddělení v Ústí nad Orlicí zadrželi ve spolupráci s kolegy z oddělení hlídkové služby muže cizí státní příslušnosti při dalším pokusu vloupání do jedné z orlickoústeckých restaurací. Informuje por. Bc. Lenka Vilímková.

Prověřováním přečinu krádež vloupáním ve stádiu pokusu vyšlo najevo, že zadržený šestadvacetiletý cizinec má na svědomí již dvě zdařilé předešlé krádeže do stejného podniku.

Začátkem měsíce listopadu v nočních hodinách vytlačil rukou zajištěné plastové okno provozovny a vzniklým otvorem vlezl dovnitř, odtud z prodejního plastového řadiče odcizil cigarety za téměř 1500 korun a navíc dvě housky. Tento skutek zopakoval druhý den opět s cílem zmocnit se cigaret, což se mu tehdy za 2000 korun podařilo. Při třetím pokusu kopem nohou rozbil skleněnou výplň okna, přičemž se zalekl hluku sypajícího se skla a z místa utekl, aniž by cokoliv odcizil. Bezprostředně po činu byl policisty zadržen a ti mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádež.

Svým protiprávním jednáním způsobil majiteli na odcizených a poškozených věcech škodu v hodnotě za bezmála 3500 korun.

Po dvou dnech od zadržení vydal samosoudce Okresního soudu v Ústí nad Orlicí na podezřelého muže trestní příkaz, ve kterém cizince odsoudil k trestu odnětí svobody v trvání pěti měsíců. Výkon trestu podmíněně odložil se zkušební dobou v trvání dvou let. Dále mu uložil trest vyhoštění z území České republiky a to na dobu tří let. Navíc má cizinec povinnost zaplatit způsobenou škodu majiteli restaurace.

Zdroj: Policie ČR