Ilustrační foto

Dne 3. ledna v dopoledních hodinách oznámila na linku 158 maminka, že její dceru cestou do školy přepadli. Informuje por. Veronika Hyšplerová.

Policejní hlídka ihned vyrazila do místa bydliště oznamovatelky, kde se nacházela i její 14letá dcera. Policisté s dívkou hovořili a dívka jim vypověděla, že ráno cestou do školy jí v parku obestoupily čtyři dívky tmavé pleti, sebraly jí telefon a hodinu jí nechtěly pustit.

Policisté proto dívku a její maminku naložili do vozidla, aby se přesně jeli podívat na cestu kudy dívka šla a na místo, kde se to stalo. Dívka vše policistům ukázala a znova popsala.

Policisté po příjezdu na obvodní oddělení ihned vyhodnotili kamerový záznamy z toho rána a zjistili, že ani na jednom záběru se dívka nenachází. Když s dívkou následně znovu hovořili, tak se jim přiznala, že si celou věc vymyslela, protože se jí nechtělo do školy.

Tímto příběhem chceme opětovně upozornit na fakt, že občané, kteří úmyslně zamlčí nebo poskytnou nepravdivé informace ohledně spáchání trestného činu, mohou čelit podezření z přestupku, za což jim může hrozit až padesátitisícová pokuta, anebo dokonce podezření z trestního činu, za což hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Zdroj: PČR