Ilustrační foto

Kriminalisté jihlavského územního odboru dopadli ženu, která distribuovala marihuanu a konopí v místě svého bydliště sama pěstovala. O případu informuje por. Bc. Jana Kroutilová.

Kriminalisté při domovní prohlídce zajistili pěstírnu, konopí, marihuanu a peníze. Sedmadvacetiletou ženu zadrželi a byla obviněna ze spáchání dvou trestných činů, stíhána je na svobodě.

Případ pro kriminalisty jihlavského územního odboru začal, když na základě operativního šetření zjistili poznatky k ženě, která na Třešťsku distribuuje marihuanu. Prověřování případu vyústilo minulý týden v zákrok, při kterém byla žena důvodně podezřelá ze spáchání drogové trestné činnosti v ranních hodinách zadržena.

Sedmadvacetiletou ženu z Jihlavska policisté umístili do policejní cely.

V rodinném domě v obci na Třešťsku, kde zadržená žena bydlí, provedli kriminalisté domovní prohlídku. Zjistili, že je v objektu v půdních prostorech pěstírna konopí. „V místnosti byl pěstební stan, předměty a chemikálie určené k urychlenému růstu rostlin,“ upřesnil por. Bc. Radim Novák, DiS., komisař oddělení obecné kriminality. Jak dále dodal, kriminalisté zajistili také marihuanu, konopí a finanční hotovost. Drogy budou zaslány k provedení odborné expertízy.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání sedmadvacetileté ženy, kterábyla obviněna ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a dále výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu.

Žena je obviněna z toho, že v místě svého bydliště pěstovala na zahradě konopí, které dále zpracovávala za účelem získání marihuany.

Konopí sušila v půdních prostorech domu, kde zároveň přechovávala předměty a chemikálie určené k urychlenému pěstování konopí.

Marihuanu žena distribuovala dalším mladým lidem. Jednomu z mladíků, kterému drogu předala, nebylo ještě ani osmnáct let.

K distribuci docházelo na území obce nebo v jejím okolí, pro marihuanu si mladí lidé chodili zejména do místa bydliště ženy. V několika případech ji předala také v Třešti.

Většinou prodej marihuany iniciovali zájemci, někdy ji žena sama nabízela. Marihuanu prodala v desítkách případů.

„Žena v minulosti ještě nebyla soudně trestána,“ dodal komisař Radim Novák s tím, že po provedení všech nezbytných procesních úkonů byla ze zadržení propuštěna a stíhána je na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

Za spáchanou drogovou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let.

Zdroj: Policie ČR