Kriminalisté z brněnského Toxi týmu zlikvidovali další z dealerských skupin. Policisté získali poznatky o distribuci heroinu v jednom z bytů blízko centra. Na základě nashromážděných informací provedli minulý týden zákrok a domovní prohlídku. O případu informuje por. Andrea Cejnková.

Na místě se nacházela pětatřicetiletá žena a její dcery. Při vstupu do bytu se jedna z žen uzamknula na toaletu a spláchla. Kriminalisté následně demontovali WC a zjistili, že se dívka pokusila zlikvidovat taštičku s tzv. psaníčky heroinu, která uvízla v odpadní rouře.

Celkem tak policisté zajistili 48 těchto nachystaných psaníček s uvedenou drogou a také hotovost přes jedenáct tisíc korun za již prodaný materiál. Ženy ani dále nezapíraly a ke svému jednání se doznaly.

Povedená rodinka si tímto způsobem vydělávala nejméně od začátku letošního roku. Na činnosti se měly podílet nezletilé dcery, které místo povinné školní docházky „pracovaly“ doma a prodávaly heroin přes okno bytu.

Kriminalisté celý případ dále vyšetřují, prozatím byla za trestné činy nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a ohrožování výchovy dítěte obviněna pětatřicetiletá žena. Za její jednání jí může hrozit až pětileté vězení.