ŠUMPERSKO – Konopí pěstoval nejen ve sklepě, ale také v garáži.

Z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy viní šumperští kriminalisté 39letého muže ze Šumperska. Tohoto skutku se měl obviněný muž dopouštět tím, že v rodinném domku v malé obci na Šumpersku pěstoval nejprve ve sklepě a později také v přilehlé garáži rostliny konopí. V rámci domovní prohlídky policisté kromě indoorové pěstírny – osvětlení, vzduchotechniky a hnojiva – na místě zajistili také 23 kusů rostlin konopí setého dosahujících výšky od 16 do 20 cm, ale také přibližně 200 gramů sušené rostlinné hmoty.

Muž se k pěstování konopí přiznal a uvedl, že tak činí již od roku 2012. Každý rok měl nejméně dvakrát ve sklepních prostorách vypěstovat okolo 20 rostlin. V letech 2017 a 2018 měl pěstovat konopí také v garáži, kde měl za uvedené období sklidit přes stovku rostlin. Získanou marihuanu měl pak užít nejen pro vlastní potřebu, ale také k prodeji a darování dalším osobám.

V případě odsouzení obviněnému muži za uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.

por. Mgr. Jiřina Vybíhalová