Již od rána vyjížděli policisté na výpadovku z krajského města, kde na Lidické ulici, v městské části Rožnov, jel řidič osobního vozidla tovární značky Škoda, ve směru od Včelné. Při odbočování vlevo nedal přednost v jízdě protijedoucímu řidiči osobního vozidla tovární značky Seat a došlo k čelnímu střetu. Poté se vozidlo Škoda převrátilo na střechu, kde zůstalo v konečném postavení. Při nehodě se lehce zranili řidič škodovky. Komunikace byla částečně uzavřena, provoz byl řízen kyvadlově. S odklízením následků pomohli i místní hasiči.

Další nehodu řešili po 11:00 hodině na křižovatce ulic Mánesova – Lidická, kde ke střetům dochází takřka denně. Na této velmi frekventované komunikaci se někteří řidiči neuvědomují, že při odbočování vlevo z ulice Mánesova na Lidickou, musí dávat přednost protijedoucím vozidlům!

Ve večerních hodinách přecházel chodec s jízdním kolem na Litvínovické silnici, u kynologického klubu, na přechodu pro chodce. Při sjezdu u Litvínovického mostu před přechodem zastavili osobní vozidlo, kdy mu jeho řidič umožnil plynulý přechod, ale za stojícím vozidlem přijelo další vozidlo. Jeho řidič se pravděpodobně plně nevěnoval řízení a poškodil nejen stojící vozidlo, ale nárazem povalil i přecházejícího chodce. Toho následně s blíže nespecifikovaným zraněním převezla osádka Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje do zdravotnického zařízení.

Zdroj: Policie ČR