Nehoda Kroměříž - foto: PČR

Při těchto nehodách bylo zraněno pět osob. Přestože policie v médiích upozorňovala řidiče na to, že budou během volných dnů probíhat dopravně bezpečnostní akce, někteří z nich to nebrali v potaz a usedli za volant pod vlivem alkoholu. Ten sehrál roli u tří nehod. Informuje por. Mgr. Simona Kyšnerová.

V sobotu ráno po osmé hodině boural v Žopech na Holešovsku osmadvacetiletý muž, který za volant vozidla Peugeot 307 usedl pod vlivem alkoholu. Při průjezdu levotočivou zatáčkou vyjel vpravo mimo cestu, kde nejprve narazil do rohu rodinného domu a poté ještě do zdi sousedního domu. Nadýchal 2,41 promile alkoholu.

Nehoda Žopy – foto: PČR

V neděli ráno po deváté hodině pak nezvládl řízení automobilu Škoda Octavia pětatřicetiletý muž. Také on se před jízdou údajně posilnil alkoholem. Na ulici Chropyňská v Kroměříži nepřizpůsobil rychlost jízdy a při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal smyk. Následně vyjel vpravo mimo komunikaci, kde postupně narazil do dvou stromů, keře a tří ocelových sloupků oplocení. Vozidlo se při tom minimálně jednou přetočilo přes střechu a nakonec zůstalo stát na kolech. Řidič po nehodě z auta vystoupil, a aniž by zraněné spolujezdkyni poskytl první pomoc, odešel.

V pondělí brzy ráno o půl páté havaroval v obci Těšnovice třiadvacetiletý řidič v automobilu BMW. Ten zřejmě vlivem podnapilosti nezvládl průjezd pravotočivou zatáčkou, přejel do protisměru a vyjel vlevo mimo vozovku na travnatou plochu. Tam pokračoval v jízdě a narazil do betonových obrubníků u dvou rodinných domů. Následně sjel na vedlejší cestu a nakonec narazil do kamenné zídky, poštovní schránky a úřední desky obce. Řidič i dva zranění spolujezdci po nehodě z místa odešli. Policisté je následně vypátrali. Řidič tvrdil, že mu auto bylo odcizeno. Nadýchal 1,20 promile alkoholu.

Nehoda Těšnovice – foto: PČR

 

Zdroj: PČR