Ilustrační foto

Toxi tým svitavské kriminální policie obvinil osmatřicetiletého muže z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Informuje pprap. Ondřej Zeman DiS.

Obviněný měl v několika desítkách případů od roku 2015 do současné doby na různých místech Svitavska vyrábět a distribuovat pervitin v množství několika desítek gramů. Obviněný je zároveň uživatelem návykových látek. Distribuoval za finanční úplatu i za léky, ze kterých je možné drogu vyrobit. Léčiva nakupoval i sám v různých lékárnách. Na základě soudního příkazu byla v místě bydliště provedena domovní prohlídka, při které byly policií zajištěny chemikálie a další věci potřebné pro výrobu.

V současnosti je muž vyšetřován na svobodě a s policií spolupracuje. Prodej nebyl jediný zdroj jeho příjmu. Finanční prostředky získával také běžnou pravidelnou prací. Čelí nejen tomuto obvinění. Při silniční kontrole se podrobil testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který byl pozitivní.

Zadržení výrobce je výsledkem dlouhodobé precizní práce svitavských policistů, která navazuje na výborné výsledky z loňského roku. V roce 2016 bylo provedeno osmatřicet realizací a obviněno osmatřicet osob. Kriminalistům se podařilo v rámci šetření odhalit stovky prodejů drog. Kolegové neusnuli na vavřínech a od začátku letošního roku již obvinili devět osob. Dvě z toho jsou v současné době stíhány vazebně. Mezi obviněnými jsou i tři ženy ve věku od dvaadvaceti do osmatřiceti let.

V případě prokázání viny může soud uložit za protiprávní jednání trest až na deset let, kdy toto hrozí u jednoho z obviněných. Dalším obviněným hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Policisté ve své činnosti nepolevují a již v současné době mají rozpracováno několik dalších případů, které budou v brzké době realizovány.

 

Zdroj: PČR