Ilustrační foto

Podle suverénnosti s jakou se ženou pachatel komunikoval, je zřejmé, že si věří, a že ve své trestné činnosti bude pokračovat i nadále, proto si na něj dejte nejen v České Lípě velký pozor. O celém případu informuje por. Bc. Ivana Baláková.

V úterý 14. února dopoledne poseděla se svou vnučkou 73letá žena na lavičce v centru České Lípy před obchodním domem Andy. Z čista jasna k ní sem přišel mladý muž a vhodil jí do tašky, kterou měla vedle sebe, krabičku s vysvětlením, že je to od něj dárek k svatému Valentýnovi.

Na pohled bylo zřejmé, že se jedná o dámskou toaletní vodu. Žena ani nevěděla, co na to říct. Situaci ale měl na rozdíl od ní pod kontrolou tento muž, který ji mile a s úsměvem požádal, zda by mu mohla něčím přispět na jídlo. Rozhodla se mu dát sto korun, ale protože měla u sebe nejmenší bankovku nominální hodnoty 200 korun, řekla mu ať jí jednu stokorunu vrátí.

S tím muž souhlasil, bankovku si od ní vzal, ale nevrátil jí nic. Navíc jí z otevřené peněženky sebral bankovku v nominální hodnotě 500 korun a utekl směrem do ulice Jindřicha z Lipé, kde se jí ztratil z očí. Když na něj volala, aby jí její peníze vrátil, smál se jí.

Oznamovatelka ho popsala jako muže ve věku kolem 25 let, snědé pleti a štíhlé, asi 170 centimetrů vysoké postavy. Měl krátce střižené vlasy česané na patku. Doprovázel ho muž snědé pleti ve věku mezi 25 a 30 lety, který byl naopak silnější postavy. Vysoký byl také přibližně 170 centimetrů.

Policisté samozřejmě po jeho totožnosti intenzivně pátrají. Pokud se jim ho podaří dopadnout, může ho soud poslat až na dva roky do vězení.

 

Zdroj: PČR