PŘÍBRAMSKO – Příbramští kriminalisté zahájili tento týden trestní stíhání dvou osob.

Osmadvacetiletého muže obvinili z nebezpečného vyhrožování, výtržnictví, nebezpečného pronásledování a z pomluvy, 41letého muže stíhají pro přečin vydírání a nebezpečné vyhrožování.

V prvním případě dotyčný vyhrožoval od konce září do současné doby své matce. Intenzivně jí volal a psal z různých telefonních čísel nebo na ni zvonil u bytu v kteroukoliv denní a noční dobu, kdy ji vulgárně oslovoval, požadoval po ní peníze, tvrdil, že ji připraví o bydlení a práci. Dokonce jí s nožem v ruce měl říct, že ji zabije. Zašel i za její nadřízenou do práce, kde o ní sděloval nepravdy, s cílem ukončit její pracovní poměr. Koncem října v jedné příbramské prodejně také sprostě nadál zaměstnankyni vykonávající dozor a přitom držel v její těsné blízkosti injekční stříkačky.

Druhý muž od května loňského roku do současnosti psychicky deptal svou manželku, většinou posilněn alkoholem. Slovně ji ponižoval, urážel, vyhrožoval usmrcením a znemožňoval jí přístup do obydlí. Poté, co se žena odstěhovala, ji začal neustále kontaktovat prostřednictvím mobilního telefonu. Opět šlo o pohrůžky fyzického násilí, kdy ji např. nutil, aby se mu za své chování omlouvala, jinak jí ublíží. Obviněnému hrozí až čtyřletý pobyt za mřížemi a druhému muži o rok méně.

por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
tisková mluvčí
P ČR Příbram