Foto: PČR

Dva policisté z Obvodního oddělení Dačice byli zraněni, když hledali muže, který vyhrožoval, že vjede vozem do čerpací stanice. Na začátku služby určitě netušili, že v noci nasadí vlastní životy, aby zastavili agresivního a pravděpodobně vyšinutého jedince. Informuje mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner.

Foto: PČR

Policisté zareagovali velmi rychle a profesionálně na výzvu operačního důstojníka, který měl na telefonu volajícího a velmi rozrušeného muže, který vyhrožoval, že bude hrát s vozem ruskou ruletu, že sundá ze silnice každé auto.

Jak operační důstojník postupně zjišťoval, muž volal již z velmi rychle jedoucího vozu, vyhrožoval, že to s vozem „napálí do čerpací stanice a že je tam za pár minut“. Podle útržkovitého hovoru a lokalizace telefonu bylo zřejmé, že muž se opravdu pohybuje s vozem kolem Dačic.

Okolí Dačic a čerpací stanice tak začali ihned prohledávat policejní hlídky. Další informací, která se nesla vysílačkami, byla možnost, že útočníkem, který vyhrožuje, by mohl být třicetiletý psychicky nemocný muž, užívat by měl vozidlo značky Daihatsu.

Než policisté stačili dojet k čerpací stanici tak ze směru od Dolních Němčic do nich hledaný muž s vozem v protisměru v plné rychlosti najel.

Oba policisté utrpěli zranění, útočníka přesto zajistili. Na místě pomáhali strážníci z Dačic, záchranáři i hasiči. Pachatel byl převezen do nemocnice. Jeden z policistů byl ráno propuštěn do domácího léčení, druhý policista utrpěl při střetu těžké zranění a byl hospitalizován.

Zadržený pachatel tak pravděpodobně své výhrůžky mínil vážně. Co by se stalo, pokud by svůj vůz namířil proti čerpací stanici? To raději nedomýšlet. Kriminalisté věc prověřují jako podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě. V případě odsouzení by pachateli mohl hrozit trest odnětí svobody ve výši tří až dvanácti let.

Zdroj: Policie ČR