Anonymní oznamovatel 25. října před půl desátou ochromil hrozbou výbuchu provoz na autobusovém nádraží i v jeho okolí. O případu informuje por. Pavel Šváb a por. Andrea Cejnková.

Policisté ihned přijali nezbytná opatření a vyklidili prostor včetně přilehlých komunikací. Po uplynutí doby, kdy anonym hrozil výbuchem, jsme v okolí obnovili provoz a za několik málo minut i dokončili prohlídku areálu (bomba se nenašla).

Zároveň jsme získali informaci o možném pohybu autora výhružky v okolí místa činu. Při bleskové pátrací akci jsme narazili v nedalekém obchodním centru na dvě podezřelé osoby.

Obě byly předvedeny na obvodní oddělení, kde se u jedné z nich našlel i mobilní telefon, ze kterého bylo vyhrožováno. Osoba se pravděpodobně obdobného jednání dopustila i v minulosti. Opatření bylo ukončena v 11:45 a podílelo se na něm více než 50 policistů.

Policejní komisař sdělil podezření z přečinu šíření poplašné zprávy dvaadvacetileté dosud netrestané ženě z Vyškova. Věc je vedena ve zkráceném přípravném řízení. Mladé slečně za její jednání může hrozit až tříleté vězení.

Zdroj: Policie ČR