Foto: PČR

Ve středu 16. listopadu, krátce před půlnocí, vyjížděli policisté a hasiči v Českých Budějovicích k explozi kontejnerů. Informuje mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner.

Na místě bylo zjištěno, že obyvatele ulic Nerudova a Čečova vystrašila exploze plastového a kovového kontejneru na odpad. V případě kovového kontejneru byly jeho části rozmetány do vzdálenosti několika desítek metrů. Poškozeno bylo také jedno osobní motorové vozidlo. Nikdo nebyl zraněn.

Společně se strážníky městské policie a hasiči na místě zasahoval i policejní kynolog se psem, který je cvičený na vyhledávání výbušnin a zbytky kontejnerů a okolí také prohledali specialisté z pyrotechnické služby. Přítomnost výbušnin byla vyloučena.

Město v této souvislosti začali ihned propátrávat policejní hlídky. Operační důstojník s kriminalisty sestavoval podle telefonátů vystrašených obyvatel popisy osob, které ulicemi prošly. Pátrání bylo úspěšné. Policisté zadrželi skupinku několika mladíků a dívku, všichni byli značně pod vlivem alkoholu. Tato skupinka pravděpodobně nedomyslela svoji opileckou zábavu s kontejnery.

Po vystřízlivění budou všichni postaveni před fakt, že se svým jednáním mohli dopustit trestného činu obecného ohrožení. Trestní zákoník hovoří u tohoto trestného činu o „sazbě“ tři až osm let odnětí svobody. Takováto „zábava“ je vysoce nebezpečná. Pravděpodobně jen s ohledem na noční dobu se nikomu z náhodných chodců či obyvatel okolních domů nic nestalo. Co přesně výtržníci hodili do kontejnerů, bude předmět zkoumání expertů.

Zdroj: Policie ČR