Jakarta 15. září (ČTK) – Smrtí pravděpodobně dvou osob a zraněním 13 dalších skončila dnešní lodní nehoda u indonéského ostrova Bali. Jak oznámila agentura AP, na plavidle krátce po vyplutí explodoval motor. Na palubě bylo 35 cestujících a čtyřčlenná posádka. Pasažéři byli cizinci. Podle AP zahynuli dva lidé – občané Indonésie a Nizozemska. Reuters tvrdí, že mrtvý je pouze jeden, a to žena z Německa. Agentura AFP informuje o jedné mrtvé ženě a 14 zraněných a tvrdí, že na palubě byli lidé z Portugalska, Německa, Británie, Austrálie a Jižní Koreje.

„Motor explodoval ve vzdálenosti asi 200 metrů od břehu. Jedna žena zemřela na následky zranění,“ citovala agentura AFP zástupce policie. Loď mířila na ostrůvek Gili Trawangan. Na místo byli vysláni odborníci, aby zjistili příčinu exploze.

V Indonésii jsou běžně pro dopravu mezi jejími 17.000 ostrovy používány lodě a smrtelná neštěstí při tom nejsou podle AFP výjimkou. V roce 2015 bylo při explozi na lodi na trase mezi Bali a ostrovem Lombok zraněno 25 turistů. Na plavidle bylo tehdy 129 pasažérů.

sva ank