Ilustrační foto

Přerovští policisté prověřují případ falešného pracovníka energetické společnosti, který včera (22. 3.) ve třech případech pod falešnou záminkou kontroly dokladů a spotřebičů vnikl do bytu seniorů v ulicích Trávník a Želatovská v Přerově. Informuje por. Mgr. František Kořínek.

Muže ve všech třech případech ženy ve věku 76 až 85 let do bytu pustily dobrovolně. Muž toho poté využil k tomu, že se v nestřežené chvíli pokusil prostory bytu prohledat a odcizit finanční hotovost. Ve dvou případech se mu to podařilo a ženám z volně odložených peněženek odcizil po 500 korunách.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež. Za ty dosud neznámému pachateli v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Jedna z poškozených žen po odchodu „technika“ telefonicky kontaktovala energetickou společnost, kde zjistila, že žádný firemní pracovník v uvedené lokalitě kontroly neprovádí. Kdyby tuto telefonickou kontrolu provedla před jeho vpuštěním do bytu a následně věc oznámila na policii, předešla by okradení a podvodník mohl být dopaden.

Případné další poškozené žádáme, aby se obrátili na policii.

 

Zdroj: PČR