Pátráme po pachateli který přepadával v Holešovicích

K první události došlo ve stanice metra Nádraží Holešovice dnes přibližně v půl šesté ráno. K nic netušící ženě, cestující tou dobou do zaměstnání, přistoupil z ničeho nic zezadu pro ni neznámý muž.

Ten jí okamžitě přiložil ke krku torzo pivní láhve, samozřejmě ostrou stranou k jejímu hrdlu. Při tom jí řekl „Dej sem kabelku, nebo seš mrtvá“.

Vyděšená žena byla situací natolik zaskočena, že se nezmohla prakticky na nic. Nekřičela, nevolala o pomoc, prostě nic. Jediné, co udělala, bylo, že se rozešla a nastoupila do soupravy, která v tu chvíli právě přijela do stanice.

Útočník ještě chvíli postál na místě události, pak se otočil a odešel si pro své věci. Poté nastoupil do soupravy, kterou odjel do stanice Letňany.

Bohužel byla žena incidentem natolik šokována, že policistům vše oznámila až poté, co dorazila do zaměstnání, což bylo asi o hodinu později. Po takovém „zážitku“ se ale není čemu divit.

Do prošetřování shora popsané situace se okamžitě pustili kriminalisté prvního oddělení prvního policejního obvodu. Ti zjistili, že před napadením ženy se tento muž pohyboval v oblasti tamního autobusového nádraží. Navíc detektivům v průběhu dopoledne dorazilo další oznámení, ve kterém taktéž figuroval hledaný útočník.

Toto oznámení učinil poškozený e-mailem, ve kterém popisoval incident, kterého byl účasten dnes přibližně v osm hodin ráno na Hlavním nádraží. Tam se mu totiž snažil muž, zachycený na fotografiích a videu, odcizit batoh.

Poškozený nejen že své zavazadlo ubránil, ale ještě stihl nenechavce vyfotit a jeho podobenku zaslat policistům zmiňovaným e-mailem.

U takovýchto případů není nač čekat a tak pátrání po tomto muži zveřejňujeme okamžitě, jakmile se nám podařilo zajistit relevantní videa zachycující hledaného před, při a po události ve stanici metra Nádraží Holešovice, kterou kriminalisté prošetřují pro podezření z trestného činu loupež.

Určitě apelujeme na každého, kdy by s hledaným přišel do kontaktu, aby se ho nesnažil jakkoli sám zadržet.

Zároveň prosíme o pomoc při pátrání širokou veřejnost. Pokud muže v pruhované mikině a ¾ kalhotách poznáváte, znáte jeho totožnost, popřípadě místo jeho pobytu, nebo pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158.

por. Mgr. Tomáš Hulan 10. 4. 2017