Ilustrační foto

Kriminalistům jihlavského územního odboru se podařilo velmi rychle objasnit loupežné přepadení seniorky, ke které došlo dne 23. února v Lukách nad Jihlavou. Informuje por. Bc. Jana Kroutilová.

K loupežnému přepadení došlo ve čtvrtek 23. února v Lukách nad Jihlavou. Přepadená čtyřiaosmdesátiletá žena šla po jedné hodině odpoledne po ulici, když k ní náhle přistoupil pachatel, který ji fyzicky napadl. Ženu povalil na zem, opakovaně ji udeřil a vzal ji kabelku, poté z místa utekl. Zraněná seniorka vyhledala po přepadení pomoc u obyvatelky obce, která přivolala zdravotnickou záchrannou službu. Zdravotníci ženu odvezli do jihlavské nemocnice.

Oznámení o loupežném přepadení přijali také policisté a okamžitě zahájili intenzivní pátrání po pachateli závažného násilného trestného činu. Do Luk nad Jihlavou vyjela ihned policejní hlídka obvodního oddělení Polná. Policisté provedli v lokalitě šetření a podařilo se jim zjistit poznatky k popisu podezřelého mladíka. Na místo směřovali rovněž jihlavští kriminalisté.

Prověřili obec a zaměřili se také na způsoby, kterými mohl pachatel obec opustit. Provedeným šetřením velmi rychle získávali a prověřovali další poznatky. Všechny policejní hlídky spolu spolupracovaly a jejich činnost po celou dobu koordinovalo integrované operační středisko. Na základě usilovné práce se policistům a kriminalistům jihlavského územního odboru podařilo zjistit další důležité informace ke směru, kterým se podezřelý muž mohl pohybovat. K pátrání se připojily také policejní hlídky třebíčského územního odboru.

Před třetí hodinou odpoledne podezřelého muže policisté vypátrali v prostředku hromadné dopravy v obci nedaleko Náměště nad Oslavou. Mladíka důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu zadrželi a odvezli ho na oddělení policie do Jihlavy, kde byl umístěn do policejní cely. Část věcí, o které seniorka při loupežném přepadení přišla, měl u sebe a kriminalisté je zajistili.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení, místo činu ohledali, zadokumentovali a zajistili stopy. „Podařilo se nám vypátrat a zajistit i další část věcí, které pachatel po loupeži odhodil,“ dodal npor. Bc. Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání mladíka z Brněnska. „Mladistvý byl obviněn ze spáchání provinění loupeže a provinění výtržnictví,“ řekl komisař Pavel Krčál. V minulosti obviněný mladík ještě nebyl soudně trestán.

Mladistvý hoch byl obviněn z toho, že dne 23. února v Lukách nad Jihlavou po jedné hodině odpoledne přepadl čtyřiaosmdesátiletou ženu, ke které zezadu přistoupil, povalil ji na zem a opakovaně ji udeřil do oblasti hlavy. Zmocnil se kabelky přepadené seniorky a z místa utekl. Žena utrpěla zranění, které si vyžádá další léčení.

Po provedení všech nezbytných procesních úkonů byl mladistvý ze zadržení propuštěn a předán oprávněné osobě. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

 

Zdroj: PČR