Jihlavští kriminalisté objasnili necelou desítku krádeží, ke kterým došlo v první polovině roku převážně v Jihlavě. Na základě prověřování zjistili, že majetkové trestné činnosti se dopustili muž a žena, oba opakovaně soudně trestaní recidivisté. Cílem dvojice se staly zejména stavební buňky a dále garáže, způsobená škoda přesáhla 160 tisíc korun. Muž i žena jsou v současné době ve vazební věznici v souvislosti s jinou rozsáhlou majetkovou trestnou činností. Policejní komisař zahájil trestní stíhání obou, muž i žena byli obviněni ze spáchání dvou trestných činů.

Objasnit trestnou činnost dvojice se kriminalistům jihlavského územního odboru podařilo zejména intenzivním šetřením, operativním získáváním poznatků, precizním zajišťováním stop na místech činů a jejich důkladným vyhodnocováním. Prověřováním shromáždili důkazy a na jejich základě zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže a osmatřicetileté ženy, oba z Jihlavy.

Dvojice má na svědomí celkem osm vloupání do objektů, ve všech případech se krádeže dopustil muž, čtyřikrát se s ním na vloupání podílela ještě žena. V šesti případech došlo ke krádeži v Jihlavě, v jednom v lokalitě Stříteže a v jednom v obci Záborná. V převážné většině se cílem staly stavební buňky, z nichž mizelo hlavně nářadí a kabely, ve dvou případech přišli o své věci majitelé garáží. Do objektů se muž a žena dostávali po vypáčení dveří. Největší škoda vznikla při vloupání do stavební buňky na oploceném pozemku společnosti v Jihlavě, ze které muž se ženou v druhé polovině května odcizili nářadí v hodnotě téměř čtyřicet tisíc korun, další škodu způsobili poškozením. Oba společně se na začátku června vloupali také do stavební buňky v obci Záborná, kde odcizili nářadí v hodnotě přibližně čtyřiatřicet tisíc korun, a o něco málo menší škodu způsobili při vloupání do stavební buňky v průmyslové zóně Jihlava – Střitež.

Muž i žena byli v minulosti již opakovaně soudně trestáni a odpykali si i trest odnětí svobody, letos v červnu byli oba vzati do vazby vzhledem k jejich další rozsáhlé majetkové trestné činnosti. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za spáchanou trestnou činnost hrozí oběma obviněným trest odnětí svobody až na pět let.

Zdroj: Policie ČR