Dvě kapsářky okrádají nakupující v obchodech, pomozte s jejich dopadením. O případu informuje nprap. Zuzana Týřová.

Karlovarští policisté pátrají po dvou dosud neznámých ženách, které měly dne 18. října 2016 přijít do prodejny potravin v Karlových Varech, a to nejspíš v úmyslu zde někoho okrást.

Snadnou obětí jim tak zřejmě připadal 71 letý nakupující muž. V nestřeženém okamžiku využili jeho nepozornosti a z tašky, kterou měl přes rameno, mu odcizili pánskou peněženku s platební kartou a finanční hotovostí 3600 korun.

Po předstíraném nákupu odložili mezi regály nákupní košíky i s nakoupeným zbožím a z prodejny odešli pryč. To, že nemá nakupující muž peněženku, zjistil až při placení.

Dle vyhodnoceného kamerového záznamu se jednalo o dvě dívky mladšího vzhledu, zřejmě cizinky.

Jedna z pachatelek má na svědomí nejspíš i další krádež na osobě, a to ze dne 13. 7. 2016, kdy využila nepozornosti nakupující ženy v obchodním domě v Sokolově a odcizila jí z nákupního vozíku zavěšenou tašku, ve které měla poškozená žena peněženku s finanční hotovostí kolem 4 tisíc korun a platební kartu.

Foto z loupeže v Sokolově
Foto z loupeže v Sokolově

Je pravděpodobné, že se obdobného protiprávního jednání obě ženy dopouští opakovaně.

corka1corka2

Žádáme tímto veřejnost, aby v případě informací k těmto ženám, které by pomohly k jejich dopadnutí, volali na linku 158 nebo se obrátili přímo na Obvodní oddělení v Karlových Varech na tel. čísle 974 366 535

 

 

 

Zdroj: Policie ČR