Kauza 23 zastupitelů Liberce obžalovaných z porušování povinnosti při správě cizího majetku nekončí. Krajský odvolací soud v Liberci dnes zrušil rozsudek okresního soudu a případ vrátil k novému projednání. Okresní soud všem uložil tříměsíční podmíněné tresty se zkušební dobou na jeden rok, zastupitelé se proti tomu úspěšně odvolali. Podle odvolacího soudu je potřeba doplnit dokazování.

V případu se posuzuje obchod z dubna 2007, kdy město prodalo dva pozemky v Doubí o celkové rozloze téměř 3400 metrů čtverečních bez výběrového řízení téměř za 1,5 milionu korun. Manželé Volavkovi za jeden pozemek zaplatili 875 korun za metr čtvereční a za druhý 350 korun za metr.

Soudy se kauzou zabývají už více než pět let. Okresní soud ho bude posuzovat už počtvrté. Nejprve dospěl k názoru, že se žádný trestný čin nestal. Na základě rozhodnutí Nejvyššího soudu se ale musel kauzou znovu začít zabývat. Vynesl zprošťující rozsudek, který ale odvolací soud zrušil. Loni na podzim okresní soud uznal vinu zastupitelů. Pro prodej tehdy hlasovali všichni zastupitelé z ODS, ČSSD a Unie pro sport a zdraví, jeden komunista a dvě zastupitelky Strany zelených. Mezi obžalovanými jsou tehdejší primátor Jiří Kittner a současná radní Zuzana Kocumová. Úředníci obžalováni nebyli.

Zdroj: ČTK