Dvojice pachatelů

Pražští policisté hledají dva podezřelé muže, kteří se v Praze 9 vloupali do vitríny a odcizili elektroniku za bezmála osmdesát tisíc korun. Informuje por. Mgr. Iveta Martínková.

Policisté z oddělení v Letňanech od 8. října pátrají po dvojici mužů, která je podezřelá z krádeže elektroniky v obchodním centru v Praze 9. Ze zajištěných kamerových záznamů je zřejmé, že dva muži krátce po poledni přišli k vitríně s vystavenou elektronikou. Po krátkém rozhlížení pak jeden z mužů poškodil její zámek a poté z místa oba odešli, přičemž zpovzdálí sledovali, zda touto nekalostí nevzbudili něčí pozornost.

Po několika minutách se pak vrátili zpět a z již neuzamčené vitríny vzali notebook, který si jeden z mužů schoval pod bundu a druhý z nich sebral mobilní telefon. Vůbec jim přitom nevadilo, že okolo nich procházejí další zákazníci. Bez povšimnutí pak z obchodu odešli i s elektronikou za bezmála osmdesát tisíc korun.

Policistům se do současné doby i přes provedené šetření nepodařilo vypátrat podezřelé muže, a proto se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc při spolupátrání. Jakékoli informace k mužům na videozáznamu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.

Muži jsou podezřelí z trestného činu krádež a s ohledem na výši způsobené škody jim v případě vypátrání a odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Za pomoc a spolupráci předem děkujeme.

Zdroj: Policie ČR