Policisté z Oddělení obecné kriminality Hradec Králové zahájili v těchto dnech trestní stíhání 31 leté ženy a 34 letého muže z Hradce Králové a 20 letého muže z Mostecka kvůli krádežím jízdních kol. Trojice byla obviněna z přečinu krádeže, spáchané ve spolupachatelství. Mladší z mužů navíc z porušování domovní svobody a žena z podílnictví.

Jízdní kola mizela majitelům od začátku července do současné doby na různých místech našeho krajského města většinou přímo ze stojanů nebo ze střešních nosičů zaparkovaných vozidel (viz foto). Výjimkou nebyly také krádeže z různých objektů. Této trestné činnosti se měl samostatně, vyjma tří případů, dopouštět 20 letý obviněný, který se přiznal k tomu, že překonával zabezpečení kol za použití donesených skřípacích kleští. Podle policie měl takto odcizit v Hradci Králové celkem 19 jízdních kol. Na dalších dvou krádežích se s ním podílela obviněná, na jedné z nich druhý obviněný. Další krádež má mít naopak na svědomí starší z mužů společně s obviněnou. Celkem tak policisté zadokumentovali 24 krádeží, z toho dvě ve stádiu pokusu.

cislooo

Starší z mužů byl dále obviněn, že v polovině července vnikl v objektu všesportovního stadionu do párty stanu, odkud odcizil dvě koloběžky v celkové hodnotě 10 tisíc korun, kávovar a fotbalový míč. Rovněž je mu kladeno za vinu, že začátkem září v prostoru zastávky MHD v ul. Pilnáčkova využil vhodného okamžiku a spícímu muži zde odcizil mobilní telefon zn. Samsung Galaxy.

Obviněné ženě kladou policisté za vinu, že od 20 letého obviněného jízdní kola a věci pocházející z výše uvedených krádeží přebírala a prodávala dalším osobám. Jednalo se o věci v celkové hodnotě přes 100 tisíc korun. Mladší z mužů měl výše uvedeným jednáním způsobit škodu, vyčíslenou na více jak 180 tisíc korun, druhý z obviněných ve výši téměř 30 tisíc korun. Před tím, než skončili v rukou policie, stačili „zboží“ prodat. Jízdní kola prodávali pod cenou, kdy například jízdní kolo zn. MRX s karbonovým rámem v hodnotě cca 50 tisíc korun prý prodali za částku 3 tisíce korun. Všichni tři se k uvedenému jednání přiznali. Obviněné ženě a 20 letému obviněnému hrozí až 5 letý pobyt za mřížemi, 34 letému obviněnému až 2 letý trest odnětí svobody.

cislo

Není bez zajímavosti, že 31 letá žena si ve stejný den od policistů vyslechla rovněž sdělení podezření z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy s trestní sabnou až na 5 let. Podle policistů od ledna 2016 do současné doby, na různých místech v Hradci Králové, opakovaně prodávala, poskytovala zdarma či výměnou za protislužby drogu pervitin. Drogu měla poskytovat i dvěma výše uvedeným spolupachatelům, neboť zmíněná trojice patří mezi příležitostné uživatele drog. Obviněná společně s 32 letým obviněným navíc nejsou policistům neznámí. Již v minulosti se měli dopustit majetkové trestné činnosti.

Zdroj: Policie ČR