SUŠICKO – Včera v ranních hodinách tři pachatelé odcizili dvě vozidla.

Policisté na Klatovsku o víkendu prověřovali vloupání do rodinného domu a krádež dvou vozidel. Od komisaře z oddělení obecné kriminality převzali sedmatřicetiletá žena, třiatřicetiletý a dvaadvacetiletý muži  ze Sušice usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání přečinů porušování domovní svobody a krádež spáchané formou spolupachatelství.

Uvedení se společně domluvili 30. listopadu a 1. prosince tohoto roku v pět hodin ráno dojeli do obce u Sušice. Starší muž vnikl do rodinného domu po vypáčení okna a uvnitř nalezl klíče od zaparkovaných vozidel na dvorku u domu a dalším nalezeným klíčem otevřel vstupní dveře. Po uvedenou dobu žena hlídala u domu. Mladší muž pomocí klíče otevřel zaparkované vozidlo značky BMW, vyjel na komunikaci a jel směrem na Hartmanice, kde se měli setkat. Druhý muž otevřel další vozidlo značky BMW, do kterého podezřelá žena též nasedla a odjeli také směrem na Hartmanice.

Avšak u obce Nové Městečko řidič s vozidlem zapadl na louce a při pokusu z místa vyjet, byli padesát minut po páté hodině zadrženi hlídkou policistů z obvodního oddělení v Sušici.

Dvaadvacetiletý muž byl v posledních třech letech ze spáchání krádeže odsouzen Okresním soudem v Klatovech v roce 2016.

Žena i dva muži po překonání překážky vnikli do domu a zmocnili se cizí věci a čin spáchal vloupáním.

V neděli podle byli podle rozhodnutí soudu dva uvedení muži vzati do vazby a převezeni do věznice.

nprap. Ladmanová Dana