Detektivové třetího policejního obvodu ze 4. oddělení obecné kriminality, jejichž hlavní pracovní náplní je potírání drogové kriminality, v minulých dnech ukončili práci na objasnění případu prodeje drog v Praze 3. Na základě získaných informací, začali na konci srpna tohoto roku prověřovat třiadvacetiletého muže, který bydlel v Písecké ulici a prodával drogy. Vzhledem k tomu, že se získané poznatky potvrdily a detektivové získali dostatek informací, provedli ve spolupráci se zásahovou jednotkou zákrok a muže u něj doma zadrželi.

Při následné domovní prohlídce v bytě našli více než 2,5 kilogramu konopí, 220 gramů taneční drogy MDMA, 90 gramů pervitinu, hašiš, kokain, velké množství různých tablet a další opiáty. Vše kriminalisté zajistili a odeslali k odborné expertíze z odvětví chemie, aby zjistili, kolik a jaké látky se v nalezených drogách nachází. V bytě byly také zajištěny dvě plynové pistole.

Zadržený muž je nyní stíhaný vazebně pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Podle zjištění kriminalistů stíhaný muž prodával drogy minimálně od května loňského roku.

Zdroj: Policie ČR