Policisté hledají majitele tohoto oděvního doplňku, jeho svědectví by mohlo přinést výrazný posun při objasňování trestné činnosti a odhalení pachatele. O případu informuje por. Mgr. Dagmar Brožová.

Dne 1. května 2017 přijali na tísňové lince 158 policisté oznámení, na jehož základě byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti. Tradice spočívající v pokácení a ukradení májky vedlejší vesnice má dohru u policie.

Dosud neznámý pachatel 04:45 hodin v Třebnicích na návsi před bývalou hasičskou zbrojnicí pomocí donesené motorové řetězové pily přeřízl májku. Neučinil však taková opatření, která by zabránila předpokládanému neřízenému pádu májky. Májka tak dopadla na telekomunikační kabel, čímž došlo ke zlomení dřevěného sloupu telekomunikačního vedení a ohrožení provozu tohoto telekomunikačního zařízení.

Po pachateli, kterému hrozí až rok odnětí svobody, intenzivně pátrají domažličtí kriminalisté. Při ohledání místa činu byla nalezena barevná proužkovaná čepice. Policisté hledají majitele tohoto oděvního doplňku, jeho svědectví by mohlo přinést výrazný posun při objasňování této trestné činnosti a odhalení pachatele.

Občané, kteří čepici na fotografiích poznali, či občan, kterému čepice patří, se mohou se svými poznatky obrátit přímo na kriminalisty Služby kriminální policie a vyšetřování Domažlice, tel. 974 331 517, v případě nepřítomnosti je možno zanechat vzkaz na záznamníku, nebo své informace sdělit na linku 158.

Zdroj: Policie ČR