Od poloviny září řeší kriminalisté čtvrtého policejního obvodu případ, při kterém zatím neznámý pachatel podvodem vylákal z pětaosmdesátileté ženy přes pět tisíc korun. Pachatel se dostal do jednoho z domů v ulici 5. května v Praze 4, kde zazvonil na byt poškozené a oslovil ji s legendou, že zná jejího vnuka. Pak seniorku přesvědčil, že se mu nemůže dovolat a doufal, že se s ním setká u ní doma. Seniorka mu uvěřila a cizího muže pustila k sobě domů. Tam pachatel předstíral, že se jejím vnukovi najednou dovolal. Po skončení hovoru poškozené sdělil, že mu má půjčit peníze, že je to tak s jejím vnukem domluvené. Žena mu uvěřila a dala zmiňovanou hotovost.

Kriminalisté se případem zabývají pro podezření ze spáchání trestného činu podvod a porušování domovní svobody, za což hrozí až tři roky odnětí svobody.

Podezřelého muže při příchodu a odchodu z domu zachytila kamera a nyní tedy známe jeho podobu. Jestliže muže na záběrech poznáváte, kontaktujte linku 158.

Popis podezřelého: muž ve věku okolo 35 až 40 let, výška asi 175 cm, štíhlá postava a krátké hnědé vlasy. Na sobě měl bílé tenisky, modré džíny a černé tričko s bílými nápisy a obrázkem na hrudi. Muž mluvil česky bez přízvuku.

Zdroj: Policie ČR