Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu, pracují na objasnění trestného činu krádež, které se dopustily dvě ženy v nákupním centru ve Štěrboholech. Celá událost, která trvala jen několik málo vteřin, se stala koncem dubna tohoto roku a zachytily ji bezpečnostní kamery.

Na zajištěných záběrech z restaurace je vidět poškozeného, jak předává talíře s jídlem jinému muži a nevěnuje tak pozornost svému okolí. Této chvíle okamžitě využila jedna z podezřelých a nepozorovaně mu vytáhla z kapsy saka peněženku, kterou si ihned strčila do své tašky a urychleně s ní odešla. Společnice, která ji asistovala a která celou krádež kryla svou taškou, si v restauraci posléze ještě drze nakoupila a následně ji také opustila.

Jednašedesátiletý poškozený tak během chvilky přišel o téměř patnáct tisíc korun, cestovní pas, platební karty a s největší pravděpodobností i chuť k jídlu.

V souvislosti s tímto případem kriminalisté pátrají po dvou podezřelých ženách, které jsou zachyceny na záběrech. Pokud je poznáváte, kontaktujte linku 158.

Za trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Preventisté krajského ředitelství policie hl. m. Prahy v souvislosti s touto problematikou vytvořili projekt, kde lidé naleznou informace, jaké techniky kapsáři nejčastěji používají a jak lze této kriminalitě předcházet.