Na základě policejního šetření kladenští kriminalisté v září 2016 uskutečnili opatření v jedné z obcí na Kladensku, kde se nacházela osoba v pátrání.

Okresní soud Kladno vydal v srpnu letošního roku příkaz k zatčení na šedesáti šestiletého muže, stíhaného pro trestný čin podvod a Okresnímu soudu Kladno se nepodařilo této osobě doručit žádnou písemnost na základě, které se měl dostavit k soudnímu líčení.

Vzhledem k poznatkům policejního šetření bylo zjištěno, že hledaná osoba se zdržuje zpravidla v místě svého trvalého bydliště, kde se skrývá a ze strany manželky je zapírána vymyšlenými historkami. Muž v pátrání se vyhýbá po celou dobu kontaktu s policií a soudem.

Kriminalisté na základě zjištěných skutečností, že se v daném okamžiku nachází hledaná osoba doma, kontaktovali manželku, která opět popřela, že by se muž nacházel v místě trvalého bydliště a odmítala s policisty spolupracovat.  Kriminalisté ženu poučili, pokud nevyjde šedesáti šestiletý muž z domu ven bude přistoupeno ke vstupu do obydlí, a to i přes odpor osob a s násilným překonáním případných překážek, jako jsou okna nebo dveře. Taktéž byla žena vyzvána k zavření volně pobíhajícího psa rasy německého ovčáka na pozemku. Ani v tomto případě oslovená žena nereagovala na pokyn policistů, i když byla opětovně upozorněna na daná rizika. Jelikož nebylo ze strany majitelky domu  několika výzvám vyhověno, překonali kriminalisté zděný plot. V tuto chvíli žena dala psovi pokyn, aby zaútočil na policejní hlídku, k čemuž nedošlo a následně ho uzavřela. S pohybem kriminalistů na pozemku žena nesouhlasila a reagovala velmi útočně nevybíravými nadávkami. Kriminalisté i přes značný odpor této ženy provedli prohlídku domu, přístavku a přilehlého okolí zahrady na pozemku. Následně byl hledaný muž vypátrán ukrytý v malém půdním prostoru kůlny.

Několik minut před třináctou hodinou byl tento muž zadržen a eskortován na policejní služebnu v Kladně a poté k Okresnímu soudu Kladno.  Šedesáti šestiletý muž z Kladenska je obviněný z trestného činu podvodu z roku 2015.

V průběhu vypátrání hledaného muže a zadržení jeho osoby nedošlo k žádnému zranění a ani poškození na majetku.

Zdroj: Policie ČR