Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu pracují na objasnění případu loupeže, která se odehrála ve středu 31. května tohoto roku okolo 13 hodiny v tržnici Sapa. O případu informuje por. Bc. Jan Daněk.

Zatím neznámý maskovaný pachatel tam vstoupil do směnárny a okamžitě se vrhl na ženu, která seděla za přepážkou. Povalil ji na zem a začal ji tlouct pěstí do obličeje. Pak se ji snažil spoutat rychloupínacími páskami a ústa zalepit páskou. To se mu ale nepodařilo a přepadená mu ze strachu vydala z pokladny několik tisíc korun. Celé přepadení trvalo téměř deset minut a na konci pachatel poškozenou několikrát obejmul a snažil se ji utěšit. Pak z pobočky odešel, respektive odjel na horském kole.

 

 

 

Celé přepadení zachytila kamera. Kamery také zachytily muže, jak na místo činu přijel na kole a po činu pak na tom samém kole zase odjel neznámo kam. Jelikož byl muž maskovaný, tak bohužel neznáme jeho podobu. Nicméně známe jeho popis, který byl poměrně atypický.

Lupič měl na sobě oblečení vojenského typu tmavší zelené barvy a na zádech batoh zeleno černé barvy, pravděpodobně s maskáčovým vzorem. Mluvil rusky výrazně hlubokým hlasem. Na přepadení se dopravil na dámském horském kole, které mělo červenobílou barvu a nemělo odpružené vidlice.

Kriminalisté doufají, že při kombinaci všech těchto faktů někdo muže pozná a zavolá na linku 158.

Za trestný čin loupež hrozí pachateli v případě dopadení a odsouzení až desetiletý pobyt za mřížemi.

Zdroj: Policie ČR