Kriminalisté žďárského územního odboru dopadli muže, který na Žďársku a Brněnsku distribuoval pervitin. Jednatřicetiletého muže zadrželi tento týden ve Velké Bíteši. Při dopadení řídil vozidlo, i když to má zakázáno. Policejní komisař zahájil trestní stíhání muže, který byl obviněn ze spáchání dvou trestných činů. Jedná se o opakovaně soudně trestaného recidivistu, který si za drogovou trestnou činnost již v minulosti pobyl za mřížemi. Na podaný návrh byl obviněný muž vzat do vazby.

Vypátrat distributora pervitinu se kriminalistům podařilo na základě velmi dobrého operativního šetření. V pondělí 26. září muže důvodně podezřelého ze spáchání drogové trestné činnosti zadrželi ve večerních hodinách ve Velké Bíteši. Muž jel ve vozidle Renault Laguna ve směru od Brna a policisté ho zastavili na silnici ulice Karlov. Automobil řídil, i když má od května rozhodnutím městského úřadu uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech vozidel, a to až do konce roku 2017. Dechovou zkoušku i test na zjištění ovlivnění návykovou látkou odmítl. Kriminalisté provedli prohlídku automobilu, zajistili krystalickou látku, zřejmě se jedná o pervitin. Zadrženého muže odvezli na oddělení policie ve Žďáru nad Sázavou a umístili ho do policejní cely. Krystalická látka bude zaslána na odborné policejní pracoviště k provedení expertízy.

Obviněný muž před zadržením pobýval na Bítešsku, kde i pracoval, sám je uživatelem drog. Muž je obviněn z toho, že na Žďársku a také Brněnsku poskytoval dalším osobám, mužům i ženám, pervitin. Drogy odběratelům převážně prodával, v některých případech poskytoval pervitin zdarma nebo jako protislužbu například za pohonné hmoty či ubytování. S distribucí drog začal vloni na jaře. Dalším lidem předával pervitin zejména na různých místech Velké Bíteše a Velkého Meziříčí i obcích v jejich okolí, dále pak v Kuřimi. V minulosti byl obviněný muž již desetkrát soudně trestán za různorodou trestnou činnost, včetně drogové. Za trestný čin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy si odpykal i nepodmíněný trest odnětí svobody, z věznice byl propuštěn vloni v březnu se zkušební dobou čtyř let. Přesto se po propuštění z výkonu trestu odnětí svobody ve velmi krátké době opět vrátil k drogové trestné činnosti.

Obviněnému muži hrozí za spáchanou trestnou činnost trest odnětí svobody až na deset let.

Zdroj: Policie ČR