V úterý 24. ledna dopoledne krátce po desáté hodině přijali policisté oznámení o podezřelém předmětu v průměru 30 cm, který připomíná protitankovou minu a nachází se v malé hokejové hale zlínského zimního stadionu. Informuje por. Mgr. Lucie Javoříková.

Na místo ihned vyjely policejní hlídky včetně psovoda a hasiči. Taktéž byl na místo vyslán policejní pyrotechnik. Do příjezdu pyrotechnika provedli policisté evakuaci osob, které se v budově nacházely. Jednalo se celkem o 93 dětí a 5 učitelů, kteří zde byli na veřejném bruslení. Ostatní evakuovaní byli zaměstnanci zdejší firmy a stadionu. Celkem se jednalo o evakuaci 107 osob.

Podezřelý předmět se nacházel v technické místnosti v prostorách pod ledovou plochou. Předmět zde nalezl nový majitel, který si prostory přebíral a nález oznámil Policii ČR.

Pyrotechnik, jedoucí z Frýdku-Místku, na místo události přijel krátce po poledni. Ohledal dotyčný předmět, přičemž zjistil, že se jedná o cvičnou protitankovou minu bez pyrotechnicky aktivních látek. Předmět poté odvezl k odborné likvidaci.

Po odjezdu pyrotechnika byl v jednu hodinu odpoledne opět obnoven provoz haly pro veřejnost.

Zdroj: PČR