Drzost některých lidí nezná hranic. Pokud sami vlastníte nějakou letní chatu dobře ji zabezpečte, neboť přichází zima a chaty se stávají terčem nejen zlodějů, ale i bezdomovců.

V pondělí 3. září před druhou hodinou v noci na lince tísňového volání číslo 158 obdrželi policisté oznámení od majitele domu v obci Smržice. Toho měl telefonicky kontaktovat jeho soused, který mu sdělil, že viděl neznámého muže, který měl přelézt branku od jeho zahrady a ještě nevylezl ven. Na místo ihned vyrazili strážníci. Ti v osobním automobilu zaparkovaném na zahradě domu zadrželi čtyřiačtyřicetiletého muže. Zadržený vykazoval znaky velmi silné opilosti, přesto se policistům po několika marných pokusech podařilo s mužem provést dechovou zkoušku. Tou změřili hodnotu 1,9 ‰ alkoholu v dechu. Jako vysvětlení svého počínání muž uvedl, že se odpoledne trochu opil a protože už padla tma a byla mu zima, tak se potřeboval jen někde schovat a vyspat.

Pro své jednání je muž nyní podezřelý ze spáchání přečinu porušování domovní svobody, za který mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Zdroj: Policie ČR