Již týden pátrají policisté po třech pachatelích, kteří údajně měli v noci loupežně přepadnout mladého muže v orlickoústeckém podchodu.

Napadený muž ve čtvrtek 29. září 2016 krátce po incidentu uvedl, že mezi jednou a půl druhou hodinou ranní, v podchodu pod křižovatkou ulic Královehradecká, Moravská a M. R. Štefánika, k němu nejprve přistoupili dva neznámí muži, kteří se ho dotazovali, zda má cigarety a nějaké drobné peníze. Když jim odpověděl, že nic nemá a odcházel od nich pryč, tak ho zezadu udeřili do hlavy. Při fyzickém útoku mu z ruky vyrazili mobilní telefon, který se pádem rozbil. Muž se snažil útoku bránit, ale třetí útočník ho napadl zezadu, až upadl na zem. Fyzické násilí vůči němu pokračovalo i tam, při prohledávání mu poškodili oděv a z jeho peněženky navíc odcizili několikatisícovou finanční hotovost. Z místa i s kořistí utekli neznámo kam. Okradený a zraněný mladík musel po násilném incidentu vyhledat lékařskou pomoc.

Pokud můžete k případu sdělit jakoukoliv informaci, která by vedla k vypátrání pachatelů, sdělte ji prostřednictvím linky 158 nebo na telefonní číslo 974 580 320.

Za zvlášť závažný zločin loupež hrozí pachatelů až desetiletý trest odnětí svobody.

Zdroj: Policie ČR