Tragický střet automobilu s chodci se udál 26.9. 2016 v Opavě-Kateřinkách. Mladý muž (19) z Opavy řídil svůj osobní automobil tovární značky VW Golf ve směru jízdy z ulice Rolnické k ulici Ratibořské. Dle jeho slov došlo k oslnění sluncem a na přechodu pro chodce u komplexu budov Základní školy Vrchní v Opavě-Kateřinkách přehlédl přecházející skupinku osob. Místní žena (44) a její 7letá dcera, společně s dalším 8letým chlapcem, přecházeli po přechodu pro chodce k budově školní družiny, přičemž došlo ke střetu levou přední části vozu s jejich těly.

Při dopravní nehodě utrpěla žena a její dcera zranění lehčího charakteru a obě byly převezeny sanitním vozidlem k lékařskému vyšetření a ošetření do Slezské nemocnice v Opavě. Nezletilý chlapec byl pro svá zranění těžšího rozsahu dolní končetiny transportován sanitním vozidlem do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 10 tisíc korun. Orientační dechové zkoušky vyzněly u všech účastníků dopravní nehody negativně a rovněž i test na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v těle řidiče byl negativní.

Způsob jízdy řidiče vozu, pokyn k bezpečnému vstupu do vozovky ze strany strážce přechodu i samotné přecházení chodců je předmětem dalšího prověřování. Opavským policistům by v této záležitosti pomohly svědecké výpovědi dalších přítomných lidí, ať už dospělých osob vedoucích své potomky do školského zařízení, případně řidičů dalších motorových i nemotorových vozidel, jedoucích kolem. Je možné, že někdo pořídil i kamerový záznam ze svého automobilu, který by byl velmi věrohodným a důležitým dokumentačním prostředkem. Tyto informace i kamerové záznamy příjme kterákoli nejbližší policejní služebna případně dopravní policisté v budově opavské Policie České republiky na adrese Hrnčířská č. 17 či 22 v Opavě. Svědecké poznatky lze rovněž telefonicky sdělit na opavské policejní číslo 974 737 581 nebo na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

Zdroj: Policie ČR