Kradený obraz, který byl nalezen u pachatele

Policisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Hradec Králové zahájili tento týden trestní stíhání 27 letého muže pro přečin krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci s trestní sazbou až na 5 let. O případu informuje por. Mgr. Lenka Burýšková.

Podle obvinění má mít muž na svědomí od září do současné doby celkem 16 případů vloupání, a to převážně do sklepních kójí a koláren panelových domů v Hradci Králové. Majitelům po jeho návštěvě odtud zmizelo celkem 16 jízdních kol různých značek, dále oblečení, sportovní vybavení, hračky, nářadí, alkohol, uskladněné potraviny atd.

Konkrétně se například jednalo o rybářské náčiní za více jak 3 tisíce korun, obraz krajiny s rybníkem s názvem „Doma v Kameničkách“, domácí zavařeniny nebo včelí med. Koncem října se měl také vloupat do zaparkovaného osobního vozidla v ul. Družstevní, odkud majiteli zmizelo různé nářadí a také čelní panel autorádia. Pár dní na to se měl zase vloupat do prodejny v ul. K Sokolovně, odkud zmizely zejména cigarety za několik tisíc korun.

Podezřelého policisté zadrželi v pondělí dopoledne (dne 14. 11. 2016) v Hradci Králové, krátce po poslední krádeži, které se měl dopustit nedaleko místa, kde se zdržoval. U sebe měl látkovou tašku na kolečkách, ve které byly uloženy lahve alkoholu pocházející z trestné činnosti.

Obviněný se uvedeného jednání dopustil i přesto, že byl za obdobný skutek v minulosti trestán. K současné trestné činnosti se přiznal a uvedl, že to byl jeho jediný zdroj příjmu. Policisté u muže nalezli část odcizených věcí, které budou postupně vráceny majitelům. K rukám státního zástupce současně zaslali podnět na podání návrhu na vazební stíhání obviněného.

Zdroj: Policie ČR