Policejní komisař ze Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Hradec Králové zahájil v těchto dnech trestní stíhání 32letého muže kvůli přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy s trestní sazbou až na 5 let. O případu informuje por. Mgr. Lenka Burýšková.

1a

Obviněnému je kladeno za vinu, že nejméně od října 2016 do současné doby pěstoval v chatové oblasti Orličan v Hradci Králové konopí.

Policisté ve sklepě jedné z chat objevili celkem 42ks nekvetoucích rostlin o průměrné velikosti 33cm, dále 55ks nekvetoucích rostlinných řízků o průměrné velikosti 10cm a 20ks kvetoucích rostlin o průměrné velikosti 60cm.

Rostliny byly pěstovány tzv. „indoor“ způsobem a k jejich dopěstování a sklizení nedošlo díky zásahu policie. Další kvetoucí rostliny v počtu 6ks o velikosti 1m nalezli policisté na zahradě chaty.

V objektu dále zajistili i množství rostlinné sušiny uložené v plastových bednách, dózách a v igelitové tašce.

Muž později policistům uvedl, že pěstírnu konopí zřídil, aby zde pěstoval rostliny pro svoji potřebu. Měl prý například také v úmyslu vyrobit si z rostlin mast nebo upéct cukroví.

Zdroj: Policie ČR