Bolevečtí policisté spolu s plzeňskými hasiči sundávali muže ze stromu. Údajně ho honil tygr. O nevšedním případu informuje por. Ing. Hana Štefflová.

Dne 6. listopadu těsně před půl šestou ráno vyjížděli hasiči a policisté do Kaznějovské ulice v Plzni na Bolevci.

Zde se na jednom ze vzrostlých stromů zhruba ve výšce 6 metrů nacházel muž, který měl zraněnou nohu.

Když ráno pod stromem procházela náhodná chodkyně, nejdříve se pořádně vyděsila, neboť uslyšela hlas z hůry, který ji žádal o pomoc. Poté, co vzhlédla do koruny stromů, spatřila na jedné z větví sedícího 40letého muže.

Ten jí sdělil, že má zraněnou nohu, a požádal ji o pomoc. Chodkyně ihned přivolala záchranu v podobě hasičů a policistů.

Když tito muže bezpečně dopravili na zem, povolali záchranáře. Zdravotníci muže převezli se zraněním paty do plzeňské nemocnice.

V průběhu šetření policisté s mužem provedli mimo jiné orientační dechovou zkouškou ke zjištění, zda byl pod vlivem alkoholu, či nikoli. Test přinesl negativní výsledek.

Pozitivní však byla zkouška na drogy. Muž byl pod vlivem pervitinu. Když se policisté snažili zjistit, jak se muž na strom dostal a především, jak si způsobil zranění, dověděli se hned několik verzí. V jedné z nich muž hovořil o tom, že jej pronásledoval tygr. Aby mu unikl, vylezl na strom.

Zdroj: Policie ČR