Ilustrační foto

Přítelkyně prý nedostala práci a tak se muž z Náchodska rozhodl provozovateli pohrozit s pistolí v ruce. O případu informuje por. Mgr. Eva Prachařová.

Z trestného činu nebezpečného vyhrožování se bude muset zpovídat 58letý muž z Trutnovska, který v České Skalici vytáhl plynovou pistoli na provozovatele restauračního zařízení. A proč? Důvodem prý bylo nepřijetí jeho přítelkyně do pracovního poměru.

Muž v sobotu 29. 10. 2016 krátce po čtvrté hodině odpolední vešel do jídelny a počastoval provozovatele vulgárními výrazy. Pak vytáhl z brašny krátkou střelnou zbraň a namířil ji proti němu.

Ve chvíli, kdy do místnosti vstoupily další osoby, muž jednání zanechal. Utrousil, že spolu ještě neskončili, a odešel.

Jeho jednání však vzbudilo v provozovateli oprávněnou obavu o jeho život a zdraví, a neprodleně oznámil nepříjemný zážitek policistům.

Agresivního stěžovatele zadržela o několik hodin později v jeho současném bydlišti v České Skalici zásahová jednotka. A i když se ukázalo, že muž vlastnil pouze plynovou pistoli, bude se muset zodpovídat ze závažného trestného činu. Neboť i manipulace s plynovou pistolí podléhá zákonným normám.

Po provedení nezbytných služebních úkonů policisté s mužem zahájili zkrácené přípravné řízení pro podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování, a poté byl propuštěn k dalšímu vyšetřování na svobodě.

Hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody.

Zdroj: Policie ČR