Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání dvou trestných činů čtyřiadvacetiletému muži, který v Třebíči fyzicky napadl a zranil ženu. Ke spáchání činu došlo v neděli 9. července v parku na Gorazdově náměstí. O případu informuje por. Bc. Jana Kroutilová.

Po půlnoci přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení, že se z části parku u ulice Smrtelná ozývají rány a křik. Na místo ihned vyjela policejní hlídka. V parku policisté nalezli zraněnou ženu, nikdo další se zde nenacházel. Na místo policisté přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která ženu odvezla na ošetření do nemocnice, a pátrali v lokalitě po pachateli.

Dále místo činu ohledali, zadokumentovali a případ začali prověřovat. Na základě šetření policisté zjistili, že devětačtyřicetiletá žena ležela na lavičce v parku, když k ní přišel neznámý mladý muž, který ji nejprve slovně napadl, plivl na ni a poté ji opakovaně kopl nohou. Policisté vytěžili záznamy z kamer a vyžádali si lékařské zprávy.

Žena utrpěla při napadení zejména zhmožděniny a tržnou ránu na hlavě. Provedeným šetřením policisté zjistili totožnost podezřelého muže. Jedná se o čtyřiadvacetiletého muže z Třebíče, který byl za obdobnou trestnou činnost již v minulosti soudně trestán, nyní mu tak hrozí přísnější postih.

Policisté muži na základě shromážděných důkazů sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví a pokusu přečinu ublížení na zdraví. Případ řešili ve zkráceném přípravném řízení.