Za tzv. zneužití tísňové linky se ukládá pokuta až do výše 200 tisíc korun. Ta nyní hrozí muži z Prostějovska, který tento špatný krok učinil pod vlivem alkoholu.

V pondělí 3. října 2016 po devatenácté hodině na lince 158 přijali oznámení, že v rodinném domě v obci na Prostějovsku došlo k přepadení osoby. Na udanou adresu ihned vyjeli policisté, kteří po příjezdu na místo zjistili, že oznámení učinil silně opilý muž. Při obtížné komunikaci s mužem se policistům nakonec podařilo zjistit, že k žádnému přepadení zde nedošlo a muž si vše vymyslel. Toto potvrdili i dva svědci, kteří byli přítomni telefonickému hovoru muže s operátorem tísňové linky. Provedenou dechovou zkouškou policisté u muže změřili hodnotu 3,93 ‰ alkoholu v dechu. Z důvodu silné opilosti a rizika, že by muž mohl svým jednáním ohrožovat svůj život, život nebo zdraví jiných osob anebo majetek, ho policisté zajistili a k vystřízlivění ho umístili do protialkoholní záchytné stanice.

Svým zneužitím tísňové linky se muž dopustil přestupku dle zákona o elektronických komunikacích, za který lze uložit pokutu až do výše 200 tisíc korun. Tato věc bude předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu, kterým je Magistrát města Prostějova.

Zdroj: Policie ČR