Komisař kriminální policie sdělil podezření z trestných činů násilí proti úřední osobě a výtržnictví šestačtyřicetiletému muži ze Zlína. O případu informuje nprap. Monika Kozumplíková.

V minulém týdnu napadl nejprve verbálně a poté fyzicky exekutora, který přišel doručit výzvu jeho matce, přestože věděl, že se jedná o úřední osobu.

Dosud netrestanému muži tak za ztrátu sebeovládání hrozí v případě prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody až na čtyři roky.

Ve středu 2. listopadu kolem půl druhé odpoledne zazvonil u jednoho ze zlínských rodinných domů exekutor s cílem doručit výzvu čtyřiasedmdesátileté ženě.

Otevřel mu její syn, kterému se muž snažil vysvětlit, proč přišel. Syn chtěl svou matku chránit a vysvětloval exekutorovi, že dluhy řádně platí a že zřejmě došlo k omylu.

Vysvětlování však nepřineslo kladný výsledek a zanedlouho mezi oběma muži došlo k roztržce, krátce poté k urážkám a vulgárním výrazům a vyhrocená situace skončila napadením exekutora, který ještě předtím zavolal policii.

Policisté prvosledové hlídky agresora zadrželi a umístili do policejní cely.

Exekutora odvezli záchranáři s lehkým zraněním k ošetření do nemocnice.

Následující den již krotkému šestačtyřicetiletému muži sdělili kriminalisté ve zkráceném přípravném řízení podezření ze dvou trestných činů.

Zdroj: Policie ČR