Logo Policie ČR

V roce 2016 došlo na Třebíčsku celkem k 1 194 trestným činům, z tohoto počtu se jich policistům podařilo objasnit 64,15 % (tj. 766 skutků). O rok dříve došlo k celkem 1 437 trestným činům a z tohoto počtu bylo objasněno 63,81 %. Informuje por. Bc. Jana Kroutilová.

V loňském roce došlo na Třebíčsku k 120 násilným trestným činům, z nichž kriminalisté objasnili 75,83 %. (V roce 2015 došlo k 153 násilným trestným činům, objasnit se podařilo 83,01 % případů).

Nejčastěji v loňském roce v oblasti násilné trestné činnosti docházelo k úmyslným ublížením na zdraví, kterých policisté řešili 37. Je to ale o téměř polovinu méně než v roce předcházejícím, kdy jich policisté zaevidovali 69. Objasnit se policistům podařilo 73 procent případů.

Dále policisté prověřovali 24 případů nebezpečného vyhrožování, kterých bylo o dva více než v roce 2015, a 18 případů porušování domovní svobody, což je o deset více než v roce předcházejícím. K výraznému poklesu došlo u nebezpečného pronásledování, kde z 12 případů v roce 2015 klesl počet na čtyři spáchané vloni, všechny se podařilo policistům objasnit.

Loupeží bylo vloni spácháno sedm, o rok dříve čtyři a v roce 2014 devět. Mezi častějšími násilnými činy bylo vloni také týrání osoby žijící ve společném obydlí (9 skutků, policisté všechny objasnili) a dále týrání svěřené osoby, kde stoupl počet ze tří skutků v roce 2015 na pět spáchaných vloni.

Velmi rychle se třebíčským kriminalistům podařilo objasnit loupežné přepadení, ke kterému došlo na konci února v Třebíči. Dva útočníci přepadli v prostoru toalet autobusového nádraží staršího muže. Oba opakovaně soudně trestaní recidivisté skončili ve věznici.

Kriminalisté objasnili také případ, ve kterém spor mezi dvěma muži vyústil v březnu ve vydírání s fyzickým násilím. Pachatel byl obviněn ze spáchání násilného trestného činu.

Ve vazební věznici skončil muž, který v březnu v Třebíči na ulici přepadl a zranil ženu, kterou připravil o kabelku.

Ze spáchání čtyř trestných činů, včetně napadení zakročujícího policisty, byl obviněn mladý muž, který se dopouštěl majetkové a násilné trestné činnosti v obci na Moravskobudějovicku.

Kriminalisté objasnili také loupežné přepadení prodejny v Třebíči. Pachatele, který přišel v květnu s nožem do prodejny a pod pohrůžkou použití násilí požadoval vydání peněz, dopadli ještě ten den.

Ve vazební věznici skončil muž, který v obci na Náměšťsku napadl seniora a zaútočil i na zakročujícího policistu.

 

Zdroj: PČR