Policisté oddělení hlídkové služby byli vysláni do místního baru v Kladně Rozdělov, neboť zde došlo k fyzickému napadení mezi hosty.

Po příjezdu na místo oznámení bylo policejní hlídkou zjištěno, že incident mezi muži již ustal a napadený mladík usedl do vozidla a odjel s řidičem, který jevil známky opilosti.  Policisté po získání těchto informací ihned vyjeli směrem za podezřelou posádkou vozidla. V obci  Kamenné Žehrovice bylo spatřeno jedoucí osobní vozidlo, odpovídající popisu. Policisté v Karlovarské ulici toto podezřelé vozidlo zastavili pomocí světelného a zvukového zařízení s nápisem „STOP,POLICIE“, načež řidič zareagoval a s vozidlem zastavil.

Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro řízení a k provozu vozidla. Oslovený řidič ke kontrole předložil pouze občanský průkaz, neboť se jednalo o mladistvou osobu ve věku sedmnácti let, která nevlastní řidičské oprávnění. Dále byla provedena dechová zkouška, při které byla naměřená hodnota  1,6 promile alkoholu v dechu. Policisté vyzvali mladíka i k provedení zkoušky na drogy, která byla také s pozitivním výsledkem, a to na látku amphetamin. Mladík byl policejní hlídkou vyzván k provedení lékařského vyšetření s odběrem biologického materiálu, čemuž dobrovolně vyhověl. K provedení těchto potřebných úkonů bylo osobní vozidlo na místě zabezpečeno a nijak nebránilo v provozu na pozemní komunikaci.

V současné době je mladík podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Policie neustále upozorňuje řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti a dodržovali všechny předpisy silničního provozu. Alkohol ani drogy za volant nepatří. Řidiči posilnění těmito návykovými látkami ohrožují svou nebezpečnou a riskantní jízdu nejen sami sebe, ale především ostatní účastníky silničního provozu.

Zdroj: Policie ČR