Bylo osmého listopadu ráno, kdy poškozená vyrazila do školy poprvé svým vozem. Do té doby totiž jezdila za vzděláním pouze hromadnou dopravou. A jelikož to bylo poprvé, neodhadla, jak dlouho jí cesta bude trvat. To bylo důvodem, proč do své alma mater přijela o tři čtvrtě hodiny dříve, než potřebovala. O případu informuje por. Mgr. Tomáš Hulan.

Tento nečekaný náskok pak chtěla dívka zužitkovat pro doplnění svého vzdělání. Proto zaparkovala své auto na parkovišti vzdělávacího zařízení v Praze 6 Suchdole a začala nahlížet do skript. Při tom zaznamenala, že po parkovišti několik minut přechází sem a tam pro ni neznámý muž. Nicméně mu nevěnovala větší pozornost. Avšak to pouze do té doby, než se z ničeho nic otevřely dveře spolujezdce jejího vozu.

Do nich se z ničeho nic naklonil zmiňovaný neznámý muž, který se doptával, zda dívka za volantem nemá zapalovač slovy „nemáš oheň?“. Dotazovaná odvětila, že nikoli, neboť je nekuřačka. V tu chvíli ale situace nabrala nečekané obrátky.

Hledaný muž sedl do vozu a začal dívku tahat za ruce a oblečení k sobě se slovy, „chci sex nebo mi aspoň vy…ř“. Napadená se vehementně bránila, kdy se jí nakonec podařilo dostat se z mužova sevření a nakonec i z auta. Muž ji ale následoval a také vystoupil, přičemž začal obcházet vůz.

Toho napadená využila, vlezla zpátky do auta a tam se uzamkla. V tu chvíli si muž zřejmě uvědomil, že se jeho šance na „cigáro“ nebo sex definitivně rozplynula. Proto na dívku v autě ještě chvíli něco gestikuloval, ale pak se otočil a vzal do zaječích.

Prošetřování této události si převzali do své kompetence kriminalisté šestého oddělení prvního policejního obvodu. Ti provedli pátrání po hledaném v okolí tamní univerzity, avšak bezvýsledně. Také provedli celou řadu dalších operativně pátracích úkonů a opatření, avšak ani ty neměly žádný výsledek.

Proto nyní kriminalisté prosí o pomoc širokou veřejnost. Pokud kdokoli muže na záběrech bezpečnostních kamer poznáváte, znáte jeho totožnost, potažmo místo jeho pobytu či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158.